KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14613023

nr 1461 3023

Kurt Carendi

(1905-1971), Sverige

Pastell, Signerad, Religiöst motiv. Bildmått: 28x60 cm, yttermått inklusive ram: 48x80 cm

Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.

Utrop:

600 kr

måndag 18 april 2022
kl 20:50:43

Kurt Carendi

Läs mer om Kurt Carendi